П`ятниця, 19.04.2024, 15:34
РЕСУРСНИЙ  ЦЕНТР  ГРОМАДЯНСЬКОЇ  ОСВІТИ
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії каталога
матеріали вчителів [9]
підручники [5]
підручники для 9 - 11 кл. з Громадянської освіти
Міні-чат
Наше опитування
Чи необхідно в школі викладати курс "Громадянська освіта"
Всього відповідей: 87
 Каталог файлов
Головна » Файли » матеріали вчителів

Виховний захід. 2 клас. Вчитель: Гусєва С. В.
[ Викачати з сервера (41.0 Kb) ] 15.07.2010, 15:09
Виховний захід. 2 клас. Вчитель: Гусєва С. В.
Тема. Українці. Хто ми? Які ми?
Мета. Ознайомити дітей із поняттями "нація", "національність", розширювати знання учнів про національний склад нашої держави та українську діас­пору. Формувати уявлення про різні роди занять українців. Виховувати працьовитість, бажання дотримуватись традицій.
Обладнання. Ілюстрації із зображенням давніх ремесел, національного одягу.
Хід уроку
І. Організація класу. 1. Розповідь учнів "Якою я бачу Україну завтра".
II. Повідомлення теми та мети уроку. 1. Діалог між учителем і учнями. —Хто ти, хлопчику малий? —Українець молодий! —Хто ти, дівчинко мала? —Українка молода! —А хто такі українці? (Люди, які живуть в Україні.) —Сьогодні ми дізнаємося хто ми, чиї ми діти. Ознайомимось із вдачею ук­раїнців, звичаями та віковічною мрією нашого народу.
III. Вивчення нового матеріалу. 1. Розповідь учителя з елементами бесіди. —Як називається народ, який живе в Україні? —Яка чисельність населення України? Люди яких національностей проживають у нашій державі?
(Більше як 100 національностей проживають в Україні.) —У різних країнах живуть різні народи. Кожен народ прагне мати свою держа­ву. Французи живуть у Франції. Італійці — в Італії. У росіян також є своя держа­ва — Росія. В українців—Україна. —Однак люди зазвичай мандрують по світу. А часом переселяються назавжди жити в іншу країну. Тому майже всі країни світу багатонаціональні. І в Україні проживають представники багатьох національностей. Усі вони мають однакові права. —Кожна людина є представником свого народу, своєї нації і тому має певну національність. Немає поганих і хороших націй. Представників усіх національнос­тей потрібно поважати й шанувати. А любити, як маму й тата, свою рідну землю, свою батьківщину, свій народ.
Нашого цвіту по всьому світу. Дуже чисельна українська діаспора. У Канаді, Росії, Австралії, США, Польщі та Аргентині... Всі вони підтримують нас у важкі часи випробувань, несуть народам світу наше слово і пісню. Українці—народ волелюбний і мирний, працьовитий і співучий. Століттями вороги намагалися зламати волю і дух народу, але народ наш прокинувся, роз­правив плечі і заспівав волелюбну пісню. 2. Опрацювання статті "За що шанують українців". —Що було стрижнем українського характеру? —Якими ремеслами володіли козаки? Стельмах—людина, яка виготовляла вози, карети. Римар —- людина, яка виготовляла упряж для коней, волів. Бондар—людина, яка робила бочки. Кожум 'яки—люди, які виправляли шкіру. —Якими українці були у роботі? —Як ставилися до сім'ї? 3.Продовження розповіді про ремесла. —Дуже багато ремесел було в Україні в давні часи. Це різьблення по дереву, плетіння з природних матеріалів, вишивка, гончарство, обробка металу, шкіри... Деякі з них існують і в наш час. Хліб Виріс у полі на добрій землі, місце найкраще знайшов на столі. Леонід Куліш-Зіньків Найпочеснішою працею в усі століття була праця хлібороба. Люди плекали хлібне поле, зверталися як до живої істоти, прославляли його. Засівна Гей, прослала нива чорне полотно. Ллється жовта злива— сіється зерно. Сійся-родися, колосом розвийся, засівайся, ниво, людям на добро! Василь Симоненко
VI. Закріплення вивченого матеріалу. 1.Робота з прислів'ями . 2.Бесіда про національний одяг українців. — Здавна українці носили одяг, за яким їх впізнавали серед інших народів.
І сьогодні, зустрічаючи державних гостей, вітають хлібом і сіллю дівчата в україн­
ських костюмах. (Розгляд ілюстрацій національного одягу.) Вбрання жінки чи дівчини-селянки складалося з сорочки, запаски чи плахти, вінка, хустки або очіпка, постолів. На шиї було намисто. Одяг оздоблювали ви­шивкою. Чоловічий костюм складався із сорочки, штанів чи шароварів, пояса, шапки, постолів чи чобіт. Існують такі приповідки: • Рукава як писанка, а личко як маків цвіт. • Пізнають хлопця і в драній сорочці, аби поділ вишитий. — Українці — дуже гостинний народ. Запишіть, якими словами запрошують
гостей у хату. Звучить запис пісні "Ой зелене жито, зелене "у виконанні О. Білозір. Діти розмальовують національний одяг дівчат-українок.
 V. Підсумок. —Як називається народ, що живе в Україні? —Яку вдачу мають українці? —Що вам запам'яталося з уроку найбільше? —Які прислів'я запам'ятали?
Категорія: матеріали вчителів | Додав: rescentrgo
Переглядів: 4280 | Завантажень: 629 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Безкоштовний хостинг uCoz
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0